Piaskowanie zębów Poznań

Piaskowanie zębów to jeden z bardziej popularnych zabiegów stomatologicznych. Jego zastosowanie pomaga zadbać o walory estetyczne zgryzu, ale również wesprzeć higienę jamy ustnej. Procedurą, od której nierzadko rozpoczyna się pielęgnację uśmiechu, jest piaskowanie zębów. Poznań to miejsce, w którym pracownicy …

Wybielanie zębów Poznań

Osoby, którym zależy na rozjaśnieniu szkliwa i nadaniu mu jednolitego, białego kolorytu mogą skorzystać  z procedury, jaką jest wybielanie zębów. Poznań to miasto, w którym można wykonać niniejszy zabieg w placówce Med-i-Dent.

Wybielanie zębów – Poznań

Troska o higienę jamy ustnej jest …

Profilaktyka stomatologiczna

Lepiej zapobiegać niż leczyć

To znane przysłowie jest naszym mottem dlatego zachęcamy naszych pacjentów do wykonania badania kontrolnego zdrowia jamy ustnej, przynajmniej 1 raz na 6 miesięcy. Lekarz Stomatolog pomoże Państwu dobrać odpowiednią metodę mycia zębów, poleci właściwą szczoteczkę, a …

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe ma na celu zachowanie zęba wraz z jego korzeniem aby mógł on nadal pełnić swoje funkcje, bez konieczności usuwania go.

Dzisiejszy stan wiedzy i nowoczesny sprzęt pozwalają wyleczyć prawie każdy ząb. Kiedy takie leczenie jest koniecznością? Kiedy miazga …

Stomatologia zachowawcza

Zajmuje się ona przede wszystkim leczeniem próchnicy, która jest chorobą zakaźną. Może zostać zahamowana jedynie poprzez dbałość o utrzymanie higieny i interwencję lekarza dentysty kiedy ubytek się pojawi.

Naszym celem jest jak najdłuższe zachowanie własnych zębów do późnej starości. Stomatolog …

Stomatologia estetyczna

Licówki

Licówki stosuje się przede wszystkim w celu poprawy estetyki zębów przednich. Przy ich pomocy możemy zmienić kolor zębów, ukryć przebarwienia, nie poddające się wybielaniu lub zmienić ich kształt.
Licówki wykonuje się z porcelany lub materiałów kompozytowych (światłoutwardzalnych), po wcześniejszym …

Wybielanie zębów

W naszym gabinecie stosujemy dwie metody wybielania:

  • Gabinetowe – przeprowadzane przez lekarza – zabieg wykonywany przy użyciu żelu z nadtlenkiem wodoru o wysokim stężeniu, trwające ok. 1 godziny. Natychmiastowy efekt.
  • Domowe – przy pomocy nakładek wykonanych przez lekarza, które następnie

Zalecenia pozabiegowe po zabiegu wybielania zębów

  • BIAŁA DIETA – 48 GODZIN PO ZABIEGU.
  • Przez pierwsze 90 minut po wybielaniu można tylko pić wodę mineralną (bez cytryny). Należy powstrzymać się od jedzenia i picia innych płynów, gdyż żel powoduje poszerzenie porowatej tkanki szkliwa, co prowadzi do znacznej

Zalecenia pozabiegowe po zabiegu chirurgicznym

Po zabiegach nie należy spożywać gorących pokarmów i napojów oraz nie palić papierosów przez minimum 2 godziny. Należy także uważać aby mimowolnie nie przygryzać znieczulonych warg lub policzka, gdyż może to spowodować powstanie rany.

  • Przez ok. 30 minut należy utrzymywać