Laserowe podcinanie wędzidełka Poznań

Wędzidełko przysporzyło problemów niejednemu malcowi i jego rodzicom. Ponieważ niewielki fałd zbudowany z błony śluzowej i łączący policzki, język albo wargi z kośćmi może być krótszy niż powinien lub niewłaściwe rozwinięty. Wtedy pojawiają się kłopoty.

Laserowe podcięcie wędzidełka u dziecka – najlepsze rozwiązanie

Co może spowodować wada wędzidełka? Przede wszystkim, gdy jest ono źle rozwinięte bądź zbyt krótkie, maluch będzie miał sporo problemów z wykonywaniem ruchów mimicznych twarzy. Poza tym pojawią się wady wymowy poszczególnych głosek. Dziecku grozi także diastema, która nie zawsze wygląda estetycznie. Jeszcze gorsze będzie odsłonięcie szyjek zębów, jakie sprawi malcowi wiele bólu. Pojawia się ono przez to, że wędzidełko nieprawidłowo ukształtowane na wardze dolnej odsłania dziąsła. Dlatego rodzice powinni jak najszybciej po usłyszeniu konkretnej diagnozy udać się do gabinetu stomatologicznego i wykonać laserowe podcinanie wędzidełka.

Jak wygląda zabieg?

Po pierwsze, należy zaznaczyć, że laserowe podcinanie wędzidełka jest bezbolesne. Dziecko nie będzie cierpiało. W dodatku przeprowadzenie zabiegu za pomocą lasera sprawia, iż jest on krótki. Dzięki użyciu przez lekarza diody laserowej nie pojawia się krew. Po podcięciu wędzidełka laserową wiązką dziecko dostaje szansę na poprawne używanie aparatu mowy, bowiem ruchliwość obu warg oraz języka po zabiegu znacznie się zwiększa i jest to o wiele łatwiejsze w wykonywaniu niż przed zabiegiem.

Gdzie możesz wykonać laserowe podcięcie wędzidełka?

Gabinet Medident w Poznaniu świadczy profesjonalne usługi stomatologiczne dla pacjentów w każdym wieku. W naszej ofercie znajdziesz możliwość laserowego podcięcia wędzidełka z zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych. Twoje dziecko może liczyć na opiekę sympatycznych i profesjonalnych specjalistów. Nie czekaj, aż pociecha będzie musiała chodzić do logopedy lub zacznie się wstydzić swojej wady, co przełoży się niekorzystnie na jej rozwój. Umów już dzisiaj wizytę w Medident! U nas laserowe podcinanie wędzidełka zostanie przeprowadzone z zachowaniem najwyższych standardów w korzystnej cenie.