Laserowe zabiegi stomatologiczne Poznań

Postęp technologiczny dotarł także do praktyki dentystycznej. Dzięki niemu nasi pacjenci mogą korzystać z usług, jakimi są niezawodne laserowe zabiegi stomatologiczne. Dzięki wizycie zyskasz piękny, zdrowy, biały uśmiech i raz na zawsze pozbędziesz się bezboleśnie wszelkich kłopotów związanych z uzębieniem.

Na czym polega fenomen laserowych zabiegów stomatologicznych?

Zastosowanie lasera w poszczególnych przypadkach jest rozwiązaniem szybkim i skutecznie usuwającym wszelkie nieestetyczne zmiany na szkliwie zębów oraz w strukturze ich budowy. W dodatku jego właściwości przyspieszają proces gojenia się ran w jamie ustnej. Laserowe zabiegi stomatologiczne obejmują spory katalog usług dentystycznych. Zaleca się ich przeprowadzenie w przypadkach: stanów zapalnych, neuralgii, aft, szczękościsku, chorób dziąseł i błony pokrywającej wnętrze jamy ustnej, grzybic, wszelkich bóli zarówno tych po zabiegu usunięcia zęba jak i tych wywołanych odsłoniętą zębiną, obrzękiem, wszelkimi zabiegami stomatologiczno-chirurgicznymi.

Wykorzystując wiązki lasera dentysta może dotrzeć do najmniejszych fragmentów kanału zębowego i każdego zakamarka jamy ustnej. Osad oraz kamień występujący pod dziąsłami, na powierzchni szkliwa czy też na korzeniach są likwidowane bezproblemowo i dokładnie dzięki zastosowaniu techniki nazywanej kiretażem zamkniętym.

Laserowe zabiegi stomatologiczne – rodzaje laserów

W stomatologii obecnie stosuje się wszystkie poniższe metody dostępne w korzystnej cenie w gabinecie Medident:

  • laser chirurgiczno-zabiegowy z zastosowaniem dwutlenku węgla – jest on zaliczany do laserów o dużej mocy, jego główne zastosowanie to zabiegi chirurgiczne dokonywane na powierzchni tkanek miękkich przy zmianach chorobotwórczych. Przyczynia się on do braku występowania krwawienia w trakcie i po stomatologicznej ingerencji. Rany regenerują się dzięki jego właściwościom znacznie szybciej. Lekarze stosują go przy podcinaniu wędzidełka, języka oraz warg, a także w przypadkach wymagających protezy;
  • laser jagowo-neodymowy oraz jagowo-erbowy – pierwszy z wymienionych jest wykorzystywany przez dentystów w endodoncji i mikrochirurgii. Ma on właściwości sterylizacyjne. Jego promienie usuwają skutecznie nadwrażliwość oraz próchnice wnikając w całość struktury zębów. Natomiast laser jagowo-erbowy ma za zadanie docierać do twardych tkanek uzębienia pacjentów poprzez krótkie impulsy;
  • laser biostymulacyjny – pomaga w regeneracji po zabiegach stomatologicznych, odpowiada za zatrzymywanie krwawienia, likwidację bólu, przyspieszenie procesu gojenia, działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo oraz likwiduje szczękościsk. Zapobiega on również neuralgii;
  • laser KaVo diagnodent – jest najlepszym wyborem dla małych pacjentów, dzięki niemu stomatolog może szybko wykryć początkowe stadium próchnicy. Wykrywa on fluorescencje zmienionych przez nią powierzchni szkliwa.

Laserowe zabiegi stomatologiczne – dlaczego warto zdecydować się na Medident?

Pacjenci decydujący się na polecane zabiegi w Medident dokonują najlepszego z możliwych wyborów. Ponieważ nasi specjaliści wykonują zabiegi bezboleśnie i bezkrwawo, a przede wszystkim sprawnie oraz skutecznie. Dla nas liczy się zdrowie i komfort pacjentów. Oferujemy usługi wysokiej jakości realizowane z użyciem najnowszego sprzętu medycznego dostępnego na rynku. Ceny w Medident są przystępne dla każdego. Laserowe zabiegi stomatologiczne to dotarcie do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej pacjenta. Podczas kontroli zastosowanie laserowych zabiegów stomatologicznych ogranicza się jedynie do całkowitej likwidacji powstałych po leczeniu złogów. Nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty zaniedbując swoje zdrowie. Już teraz możesz umówić się na spotkanie w wiodącym w Wielkopolsce gabinecie stomatologicznym.