Piaskowanie zębów Poznań

Piaskowanie zębów to jeden z bardziej popularnych zabiegów stomatologicznych. Jego zastosowanie pomaga zadbać o walory estetyczne zgryzu, ale również wesprzeć higienę jamy ustnej. Procedurą, od której nierzadko rozpoczyna się pielęgnację uśmiechu, jest piaskowanie zębów. Poznań to miejsce, w którym pracownicy Zespołu Poradni Specjalistycznych Med-i-Dent świadczą różnego rodzaju usługi dentystyczne, w tym te o charakterze estetycznym. Wykonujemy zabiegi medyczne i profilaktyczne – w tym także piaskowanie zębów i ich wybielanie. W celu umówienia wizyty można skontaktować się z nami drogą telefoniczną, mailową lub osobiście.

Piaskowanie zębów – Poznań. Czym jest i do czego służy?

Efekty estetyczne to tylko jeden ze skutków płynących z zastosowania zabiegu piaskowania zębów. Zabieg ten jest bowiem również uznawany za element istotnej profilaktyki, który pomaga zapobiec paradontozie czy próchnicy. Do jego wykonania używa się specjalistycznego urządzenia, tzw. piaskarki, która za pomocą strumienia wody z dodatkiem drobin czyszczących pod odpowiednim ciśnieniem usuwa z zębów przebarwienia i osad. Dzięki wykorzystywanej technologii zabieg określany jest jako skuteczny również w przypadku trudno dostępnych miejsc.

Piaskowanie zębów – Poznań. Do kogo skierowany jest zabieg?

Zabieg piaskowania zębów przeprowadza się przede wszystkim w celu dotarcia do miejsc, do których podczas codziennej higieny jamy ustnej nie sięga włosie szczoteczki. W pierwszej kolejności zalecany jest osobom szczególnie narażonym na odkładanie się osadu czy kamienia, który może prowadzić do powstawania przebarwień lub uszkodzenia płytki nazębnej. Zastosowanie procedury piaskowania polecane jest zatem zwłaszcza osobom, które:

  • piją dużo kawy, herbaty lub czerwonego wina;
  • palą papierosy (także okazjonalnie);
  • mają zdiagnozowaną wadę zgryzu;
  • noszą aparat lub ortodontyczną wkładkę nazębną.

Warto jednak pamiętać, że piaskowanie zębów to także rozwiązanie stosowane w przypadku osób przygotowujących się do zabiegu wybielania szkliwa. Zastosowanie piaskarki może nie tylko wzmocnić, ale również utrwalić zabieg. W celu odpowiedniego przygotowania do procesu wybielania poleca się skorzystanie z piaskowania zębów.

Piaskowanie zębów – Poznań. Czy zabieg jest bolesny?

Piaskowanie zębów uznawane jest za zabieg prosty i nieinwazyjny, prawidłowo przeprowadzony nie powinien powodować uszkodzenia szkliwa. Dyskomfort pacjentom może sprawiać stosowany piasek dentystyczny, a konkretnie jego nieprzyjemny w odbiorze smak. W Med-i-Dent stosujemy piasek z dodatkami smakowymi, który przyczynia się do zmniejszenia nieprzyjemnego doznania, z jednoczesnym zachowaniem oczekiwanych korzyści płynących z zabiegu. Dodatkowo piasek dentystyczny, dzięki odpowiednio dopasowanej strukturze, jest w stanie dotrzeć do najbardziej ukrytych szczelin. To z kolei sprzyja dokładnemu oczyszczaniu, a tym samym – pozwala ograniczyć ryzyko powstania chorób jamy ustnej, wynikających z nagromadzenia bakterii czy drobnoustrojów.

Piaskowanie zębów – Poznań. Troska o stan jamy ustnej

Zabieg piaskowania pomaga chronić i pielęgnować zęby, dlatego zaleca się stosowanie go cyklicznie. Sam zabieg to jednak nie wszystko – aby wzmocnić i utrwalić oczekiwane efekty, należy przestrzegać kilku wskazówek:

  • przez około 3 h po wykonaniu zabiegu piaskowania powstrzymać się od jedzenia i picia;
  • przez co najmniej 24 godziny nie palić oraz nie pić kawy, herbaty, napojów gazowanych czy alkoholu;
  • na kilka dni wprowadź tzw. białą dietę – ograniczyć produkty barwiące, takie jak jagody, buraki, czerwone wino, a nawet sos pomidorowy czy szpinak;
  • regularnie dbać o higienę jamy ustnej – szczotkować zęby po każdym posiłku, używać produktów dentystycznych, takich jak nici czy płyny do płukania oraz stosować odpowiednio dobraną pastę.

Troska o estetykę uśmiechu jest ważnym elementem nie tylko dbania o wygląd jamy ustnej, ale także stanowi ważną część profilaktyki dentystycznej. Zabiegiem, który może przyczynić się do dobrego stanu jamy ustnej, jest piaskowanie zębów. Poznań to miasto, w którym usługi z tego zakresu świadczą pracownicy Poradni Specjalistycznej Med-i-Dent, zlokalizowanej przy ul. Stanisława Strugarka 8. Zapisów na wizyty dokonywać można drogą telefoniczną, mailową lub osobiście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *