Rentgen rtg zębów Poznań Piątkowo

Technologia wykonywania zdjęć RTG zębów rozwija się nieustannie. Obecnie wykorzystuje się ją między innymi przy diagnostyce stomatologicznej. Rentgen zębów pozwala ustalić do jakich uszkodzeń doszło u konkretnego pacjenta. Zdjęcia wykonywane z wykorzystaniem promieniowania X bardzo dobrze wykazują najmniejsze uszczerbki w szkliwie, ponieważ kości z jakich zbudowane są ludzkie zęby absorbują najwięcej promieniowania tego typu.

Rodzaje zdjęć RTG zębów

W medycynie rentgen zębów można przeprowadzić na podstawie zdjęć:

  • cefalometrycznych – są one stosowane przed założeniem aparatów ortodontycznych, są także przydatne przy wykrywaniu wad zgryzu;
  • punktowych – są to bardzo dokładne zdjęcia potrzebne w leczeniu kanałowym, próchnicy czy zakładaniu implantów lub wykonywaniu wypełnień;
  • pantomograficznych – będących RTG zębów wykonanym z pomocą techniki panoramicznej, która umożliwia pokazanie najdrobniejszych szczegółów wskazujących na stan zdrowia, rozmieszczenie korzeni zębów oraz stany zapalne.

Co daje rentgen zębów pacjentowi i dentyście?

Zdjęcia RTG zębów profesjonalnie wykonane przez stomatologów pracujących w gabinecie Medident to same korzyści dla pacjentów i stomatologów. Ponieważ przeprowadzenie kontroli dzięki RTG zębów, daje stuprocentową pewność w kwestii postępów w leczeniu, braku jakichkolwiek dolegliwości lub występowania choroby. Rentgen zębów pozwala dentystom podejmować najlepsze z możliwych decyzji, przy wyborze odpowiedniej dla pacjenta terapii. Tylko u nas uzyskają Państwo wysokiej jakości zdjęcia w przystępnej cenie!

Nie bój się RTG zębów, to nie jest szkodliwe

Nie trzeba bać się zdjęć wykonywanych z użyciem promieniowania X, ponieważ ich niewielka ilość nie może wyrządzić jakiejkolwiek szkody zdrowotnej. Jedynie w przypadku kobiet w ciąży RTG zębów nie jest zlecane, a tym bardziej wykonywane. Dopuszcza się taką możliwość tylko w sytuacjach wymagających koniecznego przeprowadzania zdjęć rentgenowskich ze względu na życie matki lub dziecka.

Gdy planujesz leczenie kanałowe, protetyczne bądź usuwanie zębów wybierz się do poznańskiego gabinetu Medident. U nas rentgen zębów wykonywany jest precyzyjnie. Nasi specjaliści wykształceni na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu szybko znajdą rozwiązanie dla Twoich zębów. Nie zwlekaj – już dziś umów się na wizytę!