Wybielanie zębów Poznań

Osoby, którym zależy na rozjaśnieniu szkliwa i nadaniu mu jednolitego, białego kolorytu mogą skorzystać  z procedury, jaką jest wybielanie zębów. Poznań to miasto, w którym można wykonać niniejszy zabieg w placówce Med-i-Dent.

Wybielanie zębów – Poznań

Troska o higienę jamy ustnej jest szczególnie istotna, gdyż zęby odgrywają bardzo ważną rolę w codziennym funkcjonowaniu. Dzięki nim człowiek może spożywać różnego rodzaju pokarmy, rozdrabniać je i połykać bez ryzyka zakrztuszenia się zbyt wielkim kawałkiem. Co więcej, przez gryzienie konsumowanych produktów uwalnia się ich wyjątkowy smak, który jest bardzo ważnym elementem jedzenia. Nie bez znaczenia pozostaje także aspekt estetyczny, bowiem uzębienie realnie wpływa na wygląd całej twarzy. Aby zęby były zdrowe i białe, warto postawić na higienę i profilaktykę. Znaczenie ma nie tylko regularne czyszczenie jamy ustnej, lecz i wspomaganie kondycji uzębienia zabiegami, które uczynią je mocniejszym i odpornym na choroby oraz przebarwienia. Jeśli pomimo codziennej pielęgnacji szkliwo żółknie, można udać się do kliniki stomatologicznej i dowiedzieć się, jak odzyskać jego jasny kolor.

Kto najczęściej wykonuje wybielanie zębów? Poznań

Aby odpowiedzieć sobie na to i podobne pytania, warto zastanowić się, co wpływa na zmianę koloru szkliwa. Bez wątpienia znaczenie ma zachowanie należytej higieny jamy ustnej, lecz czasami regularne czyszczenie zębów nie wystarczy, żeby powstrzymać ich żółknięcie. Co zazwyczaj jest jego powodem? Do zmiany koloru szkliwa w dużej mierze przyczyniają się poszczególne produkty, które spożywa się regularnie. Zaliczamy do nich między innymi: kawę, herbatę, kolorowe słodkie napoje, izotoniki i wino, które osłabiają powierzchnię szkliwa, czyniąc ją podatną na przebarwienia. Nie bez znaczenia pozostaje również palenie tytoniu, które w dużej mierze wpływa na zmianę kolorytu szkliwa, powodując jego nieestetycznie żółknięcie. Z tego względu osoby, które w znacznych ilościach spożywają wyżej wymienione produkty lub palą papierosy najczęściej interesują się takimi usługami, jak wybielanie zębów. Poznań to miasto, w którym można je wykonać w placówce Med-i-Dent. Z niniejszej procedury korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku. 

Jak wykonuje się wybielanie zębów? Poznań

Wielu osobom wizyty w placówkach stomatologicznych kojarzą się wyłącznie z leczeniem zębów. Dzięki rozwojowi nauki, medycyny i technologii obecnie czynności przeprowadzane przez stomatologa mają znacznie szerszy zakres, np. dostępne są liczne procedury, których celem jest poprawa estetyki szkliwa. Takim zabiegiem jest między innymi wybielanie zębów. Poznań to miasto, w którym można wykonać je w placówce Med-i-Dent, chcąc pozbyć się ze szkliwa nieestetycznych przebarwień. Czas trwania zabiegu wynosi zazwyczaj kilkadziesiąt minut. Niniejsza procedura polega na nałożeniu specjalnego żelu ochraniającego dziąsła i utwardzeniu go lampą UV. Następnie aplikowany jest preparat, którego zadaniem jest wybielenie szkliwa i naświetlanie porytej powierzchni przez kilkanaście minut. W czasie trwania zabiegu pacjent znajduje się w pozycji półleżącej lub leżącej. Przez około dwie doby po wykonaniu zabiegu należy wystrzegać się produktów i posiłków silnie barwiących i stosować tak zwaną białą dietę, która polega na spożywaniu wyłącznie jasnych pokarmów, jak na przykład nabiał, banany, jasne mięsa i białe pieczywo. Do kilku dni po wybielaniu zębów pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort w postaci nadwrażliwości na niektóre pokarmy i temperatury, zwłaszcza kwaśne potrawy i bardzo gorące lub zimne napoje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *